Mongolská svatba Stefana a Nandin v Německu

02.09.2020

Na svatbu Stefana a Nandin v Německu jsem se moc těšil. Už od samého začátku jsem tušil, že půjde o výjimečnou a velmi netradiční událost. Nandin je z Mongolska a Stefan je Němec. Oba jsou uznávaní lékaři a už spolu nějakou dobu žijí v krásném domku poblíž Weidenu. 

Svatba na středověkém hradě

Stefan a Nandin si pro svůj svatební den pronajali středověký hrad Wildenau poblíž Plößbergu, který byl z venku i zevnitř nádherně nazdobený a nasvícený. Celá svatba probíhala v duchu mongolských zvyků a tradic. Snoubenci měli na sobě tradiční mongolské kroje a šperky, které později vyměnili za klasické svatební oblečení. Celý den nás provázela 8 členná tradiční krojovaná kapela, která dorazila letadlem spolu se svatebčany z Mongolska. 

Svatební obřad byl církevní, celý v němčině a probíhal v kapli na nádvoří hradu. Po obřadu jsme se všichni shromáždili v hradním sklepení, kde následovalo malé pohoštění za zvuku tradičních mongolských hudebních nástrojů. Byla to ideální doba na odpolední focení a natáčení. 

Svatební hostina

Zhruba po hodině jsme se všichni přesunuli o dvě patra výš, kde nás čekal nádherně nasvícený historický sál. Po přípitku a slavnostním obědě následoval koncert mongolské kapely a ukázka tradičních mongolských tanců. Byl to úžasný zážitek. Stafan a Nandin si pro svoje první svatební sólo vybrali Vídeňský valčík a šlo jim to opravdu dokonale. Ve večerních hodinách pak ještě následovalo několik tradic od házení kytice až po nakrojení svatebního dortu. 

Při zpracování svatebního videa jsem pak po svatbě úzce spolupracoval s Nandin. Většina hostů mluvila mongolsky a musím přiznat, že jsem se v tom nabitém programu místy ztrácel. Měl jsem obavy, abych při střihu neodstranil něco důležitého. Nandin mi vše vysvětlila a jsem moc rád, že oba byli s výsledkem mé práce spokojení. 

Hallo Herr Majek.
Ihr Paket ist heute angekommen. Vielen Dank für Ihre großartige Arbeit. Meine Frau und ich sind total begeistert von dem Video. Wir werden Sie gern weiter empfehlen.
Mi freundlichen Grüßen,
Nandin und Stefan Routemann

Podívejte se na několik dalších fotek z této nádherné svatby od fotografky Ženety Weidner